#195 - Jak je to s laktací u předčasně narozených dětí?

Malé Mimi

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, jak je to s laktací u předčasně narozených dětí. Jsem v 33. týdnu plus 4 dny a mám vysoké riziko porodu. Bojím se, že se mi kojení nespustí. Kolostrum mi teče od 21. týdne a musím nosit vložky do podprsenky.

Spustí se kojení samo?

Myslím si, že miminko mi po porodu nepřiloží a budu si muset mléko začít odstříkávat.

Děkuji za odpověď.

Podrobnosti dotazu

# 195
KlientMalé Mimi
Vytvořeno23/07/2020 13:44
Poslední aktualizace25/08/2020 12:39
Lékař:Primář MUDr. Jozef Macko, Ph.D.

Malé Mimi

Dobrý den,

Nemusíte mít obavy. Proces produkce mléka je fyziologická záležitost, mléko se tvoří, resp. jeho tvorba je řízena hormonálně a spouští se u každé maminky bez ohledu na to, kdy porodila, resp. v jakém týdnu těhotenství porodila. Máme zkušenost, že i velmi předčasně narozené dítě může odcházet domů plně kojené. Samozřejmě kojení či obecně výživa předčasně narozených dětí má svá specifika, ale k řešení všech případných problémů a potíží naše oddělení disponuje laktačními poradkyněmi, máme k dispozici laktační poradnu, která řeší případné problémy s výživou dětí po propuštění.

Odstříkávání mateřského mléka a krmení dětí odstříkaným mélekm je zcela přirozoneá záležiost, v době, kdy dítě není schopno sát s dostatečnou efektivitou je to optimální způsob, jak dítěti zajistit vlastní mateřské mléko.

Hezký den

JM

25/08/2020 12:39

Odpovídat může pouze personál a vlastník dotazu.