#217 - Syn nepřijímá tuhou stravu

michaela Kolečková

Dobrý den p. Mgr. Kejíková 

Můj dotaz se vztahuje na příjem stravy u 2,5 letého syna. Od mala nedával nic do pusinky (hračky). Nabízela jsem mu různé křupky pro nejmenší ty vždy jen olízl, ale nikdy nežužlal. To samé s pečivem. Od 5 měsíců jsem mu začala dávat příkrmy, které byly mixované, ale od 8 měsíců už jsme mu vše mačkala vidličkou. Jedl bez problémů, muselo být ale vždy kasovite konzistence.

Jídlo do ruky vždy jen olizoval neuměl si s ním poradit, že by si ukusoval menší kousky a rozžvýkal. Od té doby jsme se neposunuli nikam. Teda jen v tom, že jako malinký kolem roku nechtěl  vůbec nic nového zkoušet ochutnávat, to trvalo do 2 let. Teď už chce ochutnat vše, ale jen olizuje. Když mu nějaký kousek zůstane v puse, chce jej vytáhnout a kdyz mu řeknu, ať pokouše zoubkama, které má už kromě dvou všechny tak jídlo polkne celé. Od toho se myslím odvíjí i řeč, skoro nemluví, ale rozumí všemu co mu řekneme. Prosím o radu od Vas jako odborníka.Se svým pediatrem to řeším, ale bylo mi zatím odpovězeno, že musíme být trpělivý, že určitě začne kousat.

Přeji hezký den 

Podrobnosti dotazu

# 217
Klientmichaela Kolečková
Vytvořeno24/11/2021 14:20
Poslední aktualizace12/02/2022 18:30
Lékař:Mgr. Anna Kejíková

Mgr. Anna Kejíková

Dobrý den,děkuji za Váš email, ano, Váš syn má obtíže s rozvojem žvýkání, a nespoléhala bych zcela na to, že si s tím poradí sám...Prosím,  aby jste se obrátili na klinického logopeda, aby Vám s tímto problémem pomohl. Pokud by jste chtěli konzultovat přímo se mnou, můžete se na mě obrátit na tel: 605 945206. Přeji ať se Vám daří 
Anna Kejíková

12/02/2022 18:30

Odpovídat může pouze personál a vlastník dotazu.